• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj piękno Ukrainy

Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak pod względem turystycznym kraj ów nadal nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – znacznie częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą położony jest kraj oferujący całe mnóstwo świetnych rzeczy. Jeżeli więc chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie interesującego miejsca, to jak najbardziej powinniśmy trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najistotniejszych miast na terenie tego kraju zalicza się rzecz jasna położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki należał do naszego kraju – w związku z tym obecnie znajdziemy w nim bardzo wiele pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak na tyle rozległym państwem, że warto pojechać nieco dalej na wschód, gdyż również i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Doskonałym przykładem jest chociażby Kijów, który aktualnie z całą pewnością należy do absolutnie najciekawszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zobaczyć tak wiele ciekawych atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach znajdziemy całe mnóstwo śladów polskiej kultury, przez co może to być fantastyczna lekcja historii.

Categories: Turystyka

Comments are closed.