• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Każdy chyba zgodzi się z twierdzeniem, że odpowiednie oświetlenie ma istotne znaczenie dla wystroju i właściwości użytkowych mieszkania i domu. Światło w pomieszczeniach nie tylko zapewnia warunki do pracy, ale też nadaje mu odpowiedni nastrój. Nie należy więc zbytnio spieszyć się z wyborem lamp i kinkietów, a kwestię oświetlenie każdego pomieszczenia warto dobrze przemyśleć.

Wieczorową porą, gdy światło słoneczne nie dociera już do naszych mieszkań, dobrze przemyślane oświetlenie mieszkania nabiera dużego znaczenia. Jesień, zima i wczesna wiosna to okres, kiedy szczególnie silnie doceniamy znaczenie sztucznego światła: to właśnie lampy, kinkiety i plafony umożliwiają nam wtedy pracę i wypoczynek w komfortowych warunkach. Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając oświetlenie do domowych pomieszczeń.

Jasna jadalnia, przytulny salon

Każdy, kto spędza sporo czasu w kuchni wie, jak istotne jest odpowiednie oświetlenie tego pomieszczenia. W przypadku tego pomieszczenia ważne są nie tylko mocne lampy do kuchni, rozjaśniające całą jej powierzchnię, ale także osobne oświetlenie dla blatów roboczych. Jeżeli chodzi o wygląd, to lampy kuchenne powinny być dobierane w zależności od stylistyki, w jakiej utrzymana jest cała kuchnia. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup lamp w markecie budowlanym, czy w sklepie specjalistycznym, z pewnością znajdziemy tam zarówno lampy nowoczesne, jak i klasyczne.

Rozważając oświetlenie salonu warto z kolei pomyśleć i o silnym oświetleniu górnym, jak i słabszych lampach bocznych.

Obok większego żyrandola z kilkoma żarówkami warto zdecydować się na kinkiety – da nam to możliwość wyboru oświetlenia w zależności od potrzeb i nastroju. Nie należy też zapominać o łazience, gdzie dobrze oświetlone musi by szczególnie lustro. W łazience można więc zamontować lampy led, dajce mocne światło i do tego energooszczędne. W przedpokoju czy korytarzu można zamocować kinkiety lub plafony, które zapewnią właściwe oświetlenie tych pomieszczeń i dostępne są w różnych wzorach i kolorach.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.