• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w wielkich miastach. Takie doniesienia są bardzo martwiące. Ludzie, którzy nawet odrobinę myślą perspektywicznie są zobowiązani potwierdzić, że taki fakt nie ma prawa być bagatelizowany. Gdyby każdy rozważył w jaki sposób może osobiście przysłużyć się do spowolnienia emisji zanieczyszczeń, to kłopot w ogromnej mierze zostałby rozwiązany. Co należałoby wziąć pod rozwagę? Przeanalizujmy jakim opałem ogrzewamy nasze domostwa?

Miał to bezkompromisowo szkodliwy opał. Czym należałoby go zastąpić? Myślałeś o niesamowitych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet tworzony jest z trocin drzewnych. Poddany przetworzeniu doskonale przydaje się do ogrzewania w kominku lub celowo zmodyfikowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie likwiduje się dodatkowych okolic lasu, zaledwie posługuje się zrzynki. W ten sposób nie naruszamy środowiska! Brykiet i pellet wyróżnia wysoka wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest bardzo czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można dostać pellet i brykiet wytworzony z różnorakich gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał wytworzony z wiórów drzewa dębowego.

Podsumowując przeanalizowane kwestie warto pamiętać o ochronie środowiska. W takim przypadku zawsze dopasujemy materiał opałowy do aktualnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.